Skoda – nowości modelowe na rok 2022

skoda octavia

Skoda cieszy się naprawdę sporą popularnością w szczególności w naszym kraju. Auta pochodzące od naszych południowych sąsiadów to naprawdę solidne konstrukcje, które dodatkowo są powiązane konstrukcyjnie zresztą samochodów grupy Volkswagen AG, co świadczy o ich jakości i solidności. Co Czesi przyszykowali na rok 2022?

Skoda – aktualna oferta marki

Oferta Skody jest niesamowicie zróżnicowana i można znaleźć w niej naprawdę dobre samochody, które ponadto są w znacznie lepszej cenie od na przykład aut oferowanych przez Volkswagena. Podstawa to jednak od lat jeden model. Jest nim oczywiście kultowa Skoda Octavia, która jest jednym z najlepszych wyborów gdy szukamy praktycznego i rozsądnego cenowo kompakta. Auto dostępne jest jako liftback lub kombi i konstrukcyjnie powiązane od samego początku aż do dziś z Volkswagenem Golfem, Audi A3 oraz Seatem Leonem. Dziś dostępna jest już czwarta generacja tego modelu.

Skoda to też oczywiście taki samochód jak miejska Fabia. Auto to do dziś wybierane jest jako pojazd przeznaczony do miasta z racji na atrakcyjną cenę i bardzo solidne wykonanie, Fabia cieszy się dobra opinią od lat i dzięki temu osiąga bardzo dobre wyniki sprzedażowe, Nie można również zapomnieć o Skodzie Superb. Jest to przedstawiciel Czechów w klasie średniej, który części dzieli z Audi A4 oraz Volkswagenem Passatem. Trzy wyżej wymienione modele Skody to podstawa sukcesu Czechów i nie bez powodu trzymają się tego aż do dziś.

skoda octavia

Motoryzacja jednak się zmienia i z tego powodu Skoda oferuje również samochody osobowe takie jak crossovery oraz SUVy. Najmniejszy z nich plasuje się w klasie miejskiej i jest nim Skoda Kamiq, która zadebiutowała w 2019 roku. Kompaktowy Karoq oferowany jest przez Czechów od 2017 roku. Największa konstrukcja to Skoda Kodiaq. Mówiąc o SUVach i crossoverach nie można również zapomnieć o najnowszej Skodzie. Jest nią elektryczny model Enyaq iV, który ma swych krewnych w postaci Volkswagena ID.4 oraz Audi Q4 e-tron.

Plany Czechów na rok 2022

Gdy mowa o nowościach, które Skoda planuje w 2022 roku trzeba zacząć od Skody Fabia Monte Carlo. W tym roku ma odbyć się prezentacja tej usportowionej wersji miejskiego hatchbacka. Monte Carlo to oznaczenie wersji, która leży pomiędzy „zwyczajną” Fabią, a wersją RS i nawiązuje do ikonicznego rajdu Monte Carlo, który zawsze otwiera sezon WRC. Skoda startuje w nim do dziś, gdyż  marka ta to nie tylko auta osobowe, ale też wyścigi i Fabia jest bazą do powstawania samochodów rajdowych klasy R2. Drugi kwartał tego roku kalendarzowego Skoda zamierza otworzyć poprzez wprowadzenie Skody Karoq po faceliftingu. Znacznie ważniejsze są jednak kolejne premiery. Wpierw pokazana zostanie Skoda Enyaq iV Coupe RS. Jest to wersja SUV Coupe elektrycznego crossovera, a dopisek RS oznacza, że będzie miała znacznie lepsze osiągi. Premiera zwyczajnej wersji odbędzie się za to nieco później. W drugiej części roku Skoda chce także pokazać Enyaqa iV RS oraz jego wersję L+K. Na ten moment nie ma więcej informacji dotyczących planów Skody, lecz możliwe, że Czesi nas czymś zaskoczą.

5/5 - (1 vote)